Профил на компанијата

xcvb

Историја на компанијата

2006 година: Sungood е основана во 2006
година 2008 година: Преселба на Sungood во главниот град Хангжу во 2008 година
март 2009 година: Sungood доби CE / ISO 13485 одобрена на март 2009
ноември 2009 година: Академска работна станица и биомедицински материјали Центар за истражување и развој Основана во
2013 година:  Sungood се пресели во нова фабрика со 5.000 квадратни метри
2014 година:  Годишниот износ на извоз достигна 50 милиони јени
2018:  Г-дин Каи ја презеде Сунгуд.
2019:  Компанијата влезе во ново патување, кон целта на солиден напредок

Основана е во 2006 година како подружница на Shuguang Proprietary Group, SUNGOOD е едно од новите високо-технолошки претпријатија во Хангжу. Нашата компанија е специјализирана за развој и производство на катетри за еднократна употреба за еднократна употреба, како хидрофилни обложени катетри, ларингеална маска на дишните патишта и цевки за хранење кои широко се применуваат во урологијата, гастроентерологијата, анестезиологијата и респираторните области.

Компанијата отсекогаш се придржуваше кон „интегритет, соработка и понудената понуда“, како деловна филозофија, преку континуирана иновација Преземете пат на независни брендови на медицински потрошен материјал во Кина и се стремиме да стане добро познат бренд во кинеската медицинска индустрија. Ние сме подготвени да работиме со нашите партнери за да создадеме подобра иднина.

xss

Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја